Solrød Skakklubs logo

20. november 2017

Resultater/mødeliste for Køge Bugt Efterår 2010
Til runde 4Runde 5, 15. september 2010 19:00Til runde 6

Download alle partier i PGN fra femte runde

BrætHvidSortForvResultat
1Verner Christensen (1726) - (1542) Poul M. Larsen0,74 - 0,26 1 - 0 Replay the game Verner Christensen vs Poul M. Larsen at the Silverlight Chessboard B11
40
2Kaj Refsgaard (1455) - (1845) Klaus Hestehauge0,09 - 0,91 0 - 1 Replay the game Kaj Refsgaard vs Klaus Hestehauge at the Silverlight Chessboard D03
25
3Peter Ove Krogh (1826) - (1666) Kai Gylling Nielsen0,71 - 0,29 0 - 1 Replay the game Peter Ove Krogh vs Kai Gylling Nielsen at the Silverlight Chessboard A18
53
4Alan Krag-Jacobsen (1446) - (1609) Bjørn Johannsen0,28 - 0,72 ½ - ½ Replay the game Alan Krag-Jacobsen vs Bjørn Johannsen at the Silverlight Chessboard B13
13
5Martin Mosgaard Knudsen (1482) - (1447) Steen Nielsen0,55 - 0,45 1 - 0 Replay the game Martin Mosgaard Knudsen vs Steen Nielsen at the Silverlight Chessboard D00
54
6Aron Frank Sørensen (1611) - (1407) Morten Hansen Hald0,76 - 0,24 ½ - ½ Replay the game Aron Frank Sørensen vs Morten Hansen Hald at the Silverlight Chessboard D07
48
7Jan Robert Larsen (1595) - (1646) Erik Levin Hansen0,43 - 0,57 ½ - ½ Replay the game Jan Robert Larsen vs Erik Levin Hansen at the Silverlight Chessboard B19
17
8Heinrich Kirch Thomsen (1259) - (1618) Benny Kristensen0,10 - 0,90 0 - 1 Replay the game Heinrich Kirch Thomsen vs Benny Kristensen at the Silverlight Chessboard B99
29
9Erik Friberg Hansen (1388) - (1192) Carsten Wieland0,75 - 0,25 1 - 0 Replay the game Erik Friberg Hansen vs Carsten Wieland at the Silverlight Chessboard A47
44
10Leif Jørgensen (1398) - (1553) Kim Amdi Orup0,29 - 0,71 0 - 1 Replay the game Leif Jørgensen vs Kim Amdi Orup at the Silverlight Chessboard C42
59
11Jesper Pondal (1844) - (0) SpielFrei0,00 - 0,00 + - -


Jesper Pondal er oversidder.
Der er 2 afbud til runden:
Henning Forsmann
Tom B. Jensen
Solrød Skakklub spiller hver onsdag aften fra kl. 19.00 - 24.00 på Solrød Gl. Skole, Højagervænget 33, 1. sal (10. klassen), 2680 Solrød Strand